Zwijmelen op Zaterdag…(128) Somewhere over the Rainbow 

Over the Rainbow ook bekend als Somewhere over the Rainbow is een lied uit 1938. Het lied werd geschreven voor de film The Wizzard of Oz, waar het gezongen werd door Judy Garland.

De tekst laat een jong meisje zien dat graag wil ontsnappen uit de “hopeloze mengelmoes” van de wereld, weg van de treurige regendruppels, naar een mooie nieuwe wereld die voorbij de regenboog zou liggen. Het toont de hoop op het openen van een deur naar een plek waar problemen verdwijnen.

Dit prachtige nummer wordt daarna veelvuldig gecoverd, en een aantal laat ik hieronder horen. Een hele bekende is natuurlijk van Israel Kamakawiwo’ole die zichzelf begeleide op de ukelele.

In een genre waar ik van houd wil ik er nog eentje laten horen, en dat is Over the Rainbow van Ella Fitzgerald een Amerikaanse jazzzangeres die als een van de grootste jazzvocalisten ooit wordt beschouwd.

Ze werd dan ook roemend ‘The First Lady of Song’ genoemd, maar ook “Queen of Jazz” of, uit respect, “Lady Ella”. Zij had een groot bereik van drie octaven en vooral haar uitspraak was altijd heel duidelijk. Ook deze versie zingt zij zo zuiver, lekker jazzy en swingend. Een pracht nummer… dit is dan ook duidelijk mijn favoriet. Elke keer als ik hem beluister krijg ik kippenvel. Haar stem, het strijkersorkest, en de saxofoonsolo… het doet iets met mij.

Biografie Ella Fitzgerald…

Voor meer Zwijmels op zaterdag, of als je ook zin hebt om mee te doen ga je naar Natasja van  ’t Pumpke

6 reacties Voeg uw reactie toe

  1. Neeltje schreef:

    Een cadeautje om op deze zaterdagochtend te horen … én Judy Garland én Ella Fitzgerald! En hoe toepasselijk is de wens in de deze tijd.

    Geliked door 1 persoon

    1. Rikit schreef:

      Ja mooi hé. Ik geniet er ook zo van, en zeker in een tijd waarin alles zo onzeker is.

      Geliked door 1 persoon

  2. MelodyK schreef:

    jahhhhhhhhhhhhhhh hier loopt een verkild hartje wel warm voor 😉

    Mooie versies ook…. en met recht gouwe ouwe

    Fijn weekend

    Geliked door 1 persoon

    1. Rikit schreef:

      Dank je wel voor jouw heel enthousiaste reactie😁 Jij ook een fijne zondag nog!!

      Like

  3. skar schreef:

    Hoorde van de week nog de één na onderste, liedje werd gebruikt bij Magnum P.I, heerlijk om te horen, al zou de tekst droevig zijn, dan fleurt dit lied je toch weer op, en ook Hawaii Five-O gebruikt dit liedje in deze uitvoering in hun serie…..

    Like

  4. Natasja Vd Ing schreef:

    Mooi… en daar kom ik weer met mijn fun fact:
    Google eens op ‘the dark side of the rainbow’.
    Het blijkt dat het album van Pink Floyd, the dark side of the moon, synchroon loopt met the wizzard of ozz.
    De bandleden van PF hebben altijd ontkend dat er een relatie was, maar er zitten wel heel veel toevalligheden in de synchroniciteit.
    Mooie liedjes op deze grauwe zondag.

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s