Nieuwe Wandelplannen…

Na mijn Langs de IJssel avontuur zou Rianne, Rianne niet zijn… als zij niet iets nieuws uit zou gaan broeden. Ook weer een meerdaagse tocht, van om en nabij de 120 km. Een wandeling hier dicht in de buurt, want het is een wandeling in de Gemeente Oss.

Nieuw idee…

De gemeente Oss is één zelfstandige gemeente. Deze is echter ontstaan uit verschillende fusies en bestaat uit 23 kernen (dorpen en steden). De huidige gemeente bestaat uit de volgende steden en dorpen: Stad: Oss

Voormalige gemeente Lith (sinds 2011): Lith, Lithoijen, Oijen, Maren-Kessel, ‘Wild en Teeffelen

Voormalige gemeente Ravenstein (sinds 2003): Ravenstein, Huisseling, Deursen, Dennenburg, Demen, Dieden, Neerlangel en Neerloon

Voormalige gemeente Megen, Haren en Macharen (sinds 1994): Megen, Haren en Macharen

Voormalige gemeente Berghem (sinds 1994): Berghem

Overige dorpen: Geffen, Herpen, Koolwijk en Overlangel en met buurtschap Keent, kom ik zelfs op 24 kernen.

En nu is het mijn bedoeling om een wandeling te plannen, die al deze dorpen en stadjes aan zal doen.

Gemeente Oss

Op de afbeelding zijn alle 23 dorpen en stadjes te zien. Dit heb ik maar gauw in elkaar geflanst, maar nu moet ik echt aan de gang om er iets moois van te maken. Ik wil van kerk naar kerk of kapelletje, en of klooster lopen, dus ik moet ook echt het dorp in. Want de plaatselijke kerk staat meestal in het hart van het dorp

Met extra aandacht voor de Vestingstadjes Megen en Ravenstein, want die zijn zeker het bezoeken waard. Het zal niet eenvoudig zijn… dus begin ik gewoon in Oss met etappe 1, beginnend bij de grote kerk met een rondje door het centrum. Daarna gaat het via mooie straatjes parken en natuurgebied naar Berghem, en zo verder.

Etappes zo rond de 20 km en uitkomend bij een bushalte of station, mocht die er zijn. Ik heb weer wat te doen, en als er suggesties zijn van jullie kant, of je wil graag een etappe met mij mee wandelen, hoor ik het graag.

Een mooie samenvatting maakt AI ervan, ook al klopt het niet helemaal

Als het helemaal klaar is wil ik deze route, net als bij Langs de IJssel, alle etappes  aaneensluitend lopen. Dat is dan met een overnachting onderweg.

Nu ben ik pas geleden benaderd door Jelle Koolschijn van Wandelpaspoort.nl, of ik reclame wil maken voor een wandelpaspoort. Hoe mooi zou het niet zijn om deze wandeling uit te werken naar een bestaand Lange Afstand Streek Pad van de Gemeente Oss, en waar je dan een wandelpaspoort voor nodig hebt.

In mijn eerste opzet op Komoot kom ik tot 5 etappes waarbij de kortste afstand mogelijk 17,5 km, en de langste 24,5 km is. Hier ga ik verder op borduren, en worden het wellicht toch 6 a 7 etappes. En daar aan toegevoegd, korte ommetjes door de vestingstadjes Megen en Ravenstein.

Genoeg werk te doen dus… Ik vermaak mij wel.

Zo heb ik de 1e etappe vandaag al gelopen… zie

22 reacties Voeg uw reactie toe

  1. Onbekend's avatar Anoniem schreef:

    dat moet een mooie route zijn. Een aantal jaren geleden kwam ik daar wel met de auto in de omgeving en zeker bij de Rivier langs maakt zo’n route bijzonder.

    1. Rianne's avatar Rianne schreef:

      Etappe 1 heb ik nu gedaan, en alleen bij Keent heb ik over de Oude Maasdijk gelopen. Maar de volgende keren zal ik zeker zicht hebben op de rivier.

  2. riavdhw's avatar riavdhw schreef:

    Echt leuk om te doen Rianne. En het is er zo mooi, ieder dorpje heeft zijn eigen kenmerken 🤩

    1. Rianne's avatar Rianne schreef:

      Het was wel jammer dat buiten het gedeelte over de Maashorst, het veelal verhard was. Maar buiten dat wel een heel mooie tocht.

  3. Ontzettend leuk idee om de gemeente Oss helemaal door te gaan wandelen.

    1. Rianne's avatar Rianne schreef:

      Ja hé… het is wel een hele uitzoekerij, maar ook wel weer leuk.

  4. Karel's avatar Karel schreef:

    een prachtig plan Rianne , en gelijk al een mooie start
    zou mooi zijn als je het kunt promoten als een streekpad
    ik wens je mooie kilometers

    rustige avond groet

    1. Rianne's avatar Rianne schreef:

      Dat vind ik dus ook Karel. Ik ga zeker proberen er iets moois van te maken.

      1. Karel's avatar Karel schreef:

        suc6

  5. Bert's avatar Bert schreef:

    Dit is een mooie, nieuwe uitdaging Rianne! Ik wist niet eens dat Ravenstein, tegenwoordig gemeente Oss is.

    1. Rianne's avatar Rianne schreef:

      En daar houd ik van Bert. De radertjes blijven maar draaien😃 Met Ravenstein en Megen heeft de Gemeente Oss, wel een paar mooie stadjes erbij gekregen. Die ik in een extra voetlicht ga plaatsen.

  6. Hermieneke's avatar Hermieneke schreef:

    Wat een leuk idee! Succes alvast bij de uitvoering.

    1. Rianne's avatar Rianne schreef:

      Dank je wel Hermieneke. Ik ga proberen er iets moois van te maken.

  7. ymarleen's avatar ymarleen schreef:

    Veel succes, echt een gezonde hobby van jou.

    1. Rianne's avatar Rianne schreef:

      Het houd mij van de straat is het gezegde, maar bij klopt dat juist niet.

      1. ymarleen's avatar ymarleen schreef:

        😊

  8. Rianne's avatar Rianne schreef:

    Leuk idee voor een wandeling. Ik zie mooie namen en kernen voorbij komen.

    1. Rianne's avatar Rianne schreef:

      Ik vind het ook een leuk idee. Hopelijk wordt het in zijn geheel iets, waar de Gemeente Oss ook wat in ziet.

      1. Rianne's avatar Rianne schreef:

        Dat zou helemaal tof zijn.

  9. Onbekend's avatar Anoniem schreef:

    Leuke uitdaging!
    Zelf fuets ik dezer dagen een rondje Zeeland: Vlissingen – (langs de kust naar) Veere – (via Zierikzee naar) Bruinisse – (vandaag via Brouwershaven naar) Burgh Haamstede – (morgen via Veere en Arnemuiden naar ) Goes.
    Dan de trein terug naar Amsterdam.

    1. Rianne's avatar Rianne schreef:

      Dat is een flinke tocht om te doen Frans.

Geef een reactie