Met het vrolijke ‘In the summertime’ debuut stond de Britse band Mungo Jerry op 11 juli 1970 bovenaan in onze Top 40.
‘In the summertime’ is het bekendste nummer van deze Britse groep. De naam Mungo Jerry is afgeleid van een gedicht van T.S. Eliot, over de ondeugende kat Mungojerrie (Old Possum’s Book of Practical Cats).
Zomerse hobby…
Ray Dorset, leadzanger van de band schrijft het lied. Op dat moment is hij nog geen full-time muzikant: hij werkt bij een horlogebedrijf en Mungo Jerry is nog maar een hobby. De song, bestaande uit een enkele melodie, is snel geschreven: Lekker weer, rondrijden in de auto… Meteen sfeer!
In het lied hoor je wat bijzondere instrumenten: denk aan een banjo, een ‘jug’ (glazen pot waar je in blaast), een ‘cabasa’ (schudinstrument).
Voor meer Zwijmels op zaterdag, of als je ook zin hebt om mee te doen ga je naar Natasja van ’t Pumpke
toen was ik 7 … ik herinner me het nummer inderdaad prima, maar of van het toen was betwijfel ik dan toch weer ;-)
Lekker uptempo inderdaad
Fijn weekend
7 nog maar… Ik was al 18😉 Of ik er toen op danste weet ik niet meer, was toen nog niet zo’n uitgaans type. Maar het werd wel veel gedraaid. Dank je wel!
Joh … wat heb ik hier op gedanst, gehost. Waar feest was, was dit nummer!
Heerlijk.
Ik was 16 en had een ieniemienie transistor radiootje dat ik loeihard aanzette wanneer ik de slaapkamers moest zwabberen van mijn moeder. Met dit nummer werd zwabberen een plezier!
Wat leuk dat bij iedereen zo’n mooie herinneringen opborrelen. 😍
Ja hé, echt een heerlijk nummer waarbij je wel in beweging moest komen. Kwam het lied gisteren toevallig tegen. 😍
Geweldig nummer!!! Doet me denken aan de eerste keer met vriendinnen op vakantie naar een jeugdherberg in Schoorl 🤩👍
Gr. RvdH
Dat is een mooie herinnering Ria. Waarschijnlijk gingen Jullie toen met zun allen uit je dak met het zingen van In The Summertime!